Inne obserwatoria

o sieci

Sieć Regionalnych Obserwatoriów Specjalistycznych zgodnie z Regionalną Strategią Innowacji Województwa Śląskiego na lata 2013 – 2020 (RIS) wpisuje się w działania związane ze wzrostem potencjału innowacyjnego, a zwłaszcza technologicznego regionu i stanowi wsparcie dla działań w zakresie wdrażania i rozwoju modelu zarządzania wiedzą w regionalnym ekosystemie innowacji. Zatem, funkcjonowanie specjalistycznych obserwatoriów wspierać będzie proces wdrażania RIS, dostarczając informacji i danych, m.in. na potrzeby aktualizacji mapy aktorów regionalnego ekosystemu innowacji (dane o przedsiębiorstwach, jednostkach sfery B+R (uczelnie, jednostki badawczo – rozwojowe i inne), instytucji otoczenia biznesu oraz władz regionalnych faktycznie uczestniczących w procesie rozwoju protechnologicznego regionu) jak również dla samego systemu monitoringu realizacji wizji ekosystemu innowacji (RIS).
 
Zadaniem Sieci jest umożliwienie szybkiego i łatwego dostępu do specjalistycznej wiedzy i bazy ekspertów w wybranych, strategicznych dla regionu obszarach technologicznych, m.in. poprzez publikację rocznych raportów specjalistycznych, cykliczne warsztaty, dostęp do bazy ekspertów. Sieć ta ma pełnić rolę „punktów kontaktowych” dla aktorów ekosystemu innowacji ułatwiając pomiędzy nimi komunikację, współpracę, a także wymianę wiedzy i danych dotyczących kierunków i trendów rozwoju technologii oraz promocję działań podejmowanych przez samorząd województwa w obszarach technologicznych. Zacieśnienie relacji pomiędzy sferą przedsiębiorczości, nauki i administracji w wymiarze gospodarczym przyczyni się do zbudowania przewag konkurencyjnych względem innych regionów.     
Obecnie oprócz Obserwatorium Technologie dla ochrony środowiska w ramach Sieci funkcjonują następujące obserwatoria:
 
obserwatorium technologie dla energetyki

 

 Euro-Cenenergetykatrum Park Naukowo - Technologiczny Sp. z o.o.

ul. Ligocka 103, 40-568 Katowice
tel. 32 205 00 92
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

obserwatorium technologie informacyjne i telekomunikacyjne

 

 ICTPark Naukowo-TechnologicznyTechnopark Gliwice Sp. z o.o

ul. Konarskiego 18C, 44-100 Gliwice
tel. 32 335 85 29
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

obserwatorium technologie dla medycyny

 

medycyna Górnośląska Agencja Przedsiębiorczości i Rozwoju Sp. z o.o.

ul. Wincentego Pola 16, 44-100 Gliwice
tel.: +48 32 339 31 20 tel. kom.: +48 668 426 494
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 
Partnerzy:
Fundacja Rozwoju Kardiochirurgii im. prof.  Zbigniewa Religi
Instytut Techniki i Aparatury Medycznej ITAM w Zabrzu
 
 
 

 logo - regionalna strategia innowacji png2 INNOBSERVATOR SILESIA www.ris.slaskie.pl